Szkolenia - zdjęcie

Nikt z nas nie rodzi się z pełnym zakresem wiedzy. Czasem jednak musimy nauczyć się czegoś zupełnie nowego. Czegoś, co przyspieszy nasze działania. Potrzebujemy do tego szkoleń lub konsultacji. Tylko jak znaleźć odpowiednie szkolenia? Czy po szkoleniu coś będę pamiętać? Czy wdrożymy to w życie? Szkoda przecież stracić czas i pieniądze na zupełnie nieprzydatną wiedzę. To tak jakby kupić los na loterii – nigdy nie wiemy, czy nasz jest zwycięski.

Dlaczego szkolenia nie zawsze przynoszą odpowiedni skutek?

Pojawiło się bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych. Nareszcie będzie można się czegoś nauczyć. Wszyscy zadowoleni – Twoja organizacja pozyska wiedzę, Ty nowe umiejętności. Ale zaraz… Krótko po szkoleniu zderzasz się z rzeczywistością. Chcesz w końcu zrobić to, co było omawiane. Czy to wziąć się za pierwszy mailing do interesantów organizacji czy skorzystać z nowej metody fundrasingowej. Możliwe, że masz plan, jak to zrobić. Prawdopodobnie jednak nigdy tego nie zrobisz. Zastanawiasz się dlaczego? To proste.

Szkolenie dało Tobie trochę motywacji i dużą porcję wiedzy. Nie dało Tobie jednak wiedzy i umiejętności gotowej do zastosowania w Twojej organizacji. Bo przecież każda jest inna – zupełnie inna. Niektóre zbierają na chore zwierzęta, inne dbają o jawność życia publicznego. Obie będąc na tym samym szkoleniu nie wyciągną z niego zupełnie nic. Brakuje zadania i konsultacji zoptymalizowanej pod Twoją organizację. Takiego ciągu dalszego…

Rozumiemy to! I mamy rozwiązanie!

W ramach projektu NGO360 traktujemy Twoją organizację całościowo. Opiekujemy się nią dookoła. Dlatego w naszej ofercie próżno szukać szkoleń dla dużych grup, po których zostajesz z samą wiedzą, której nie umiesz wykorzystać. Proponujemy indywidualnie skrojone dla Twojej organizacji szkolenia oraz konsultacje z naszymi doradcami. Zadaniem doradcy nie jest przekazanie wiedzy. Doradca musi przekazać umiejętności i przeprowadzić Ciebie przez wdrożenie zmian w Twojej organizacji. Dlatego też nie zatrudniamy instruktorów – wykładowców – zatrudniamy doradców. Ze względu na to praktycznie każde zajęcia prowadzimy w mechanizmie blended-learning.

Czym jest blended learning?

Blended learning to połączenie klasycznej rozmowy z doradcą, szkolenia lub konsultacji lecz połączone z aktywnościami online. Czasem jest to przygotowanie pracy, szkolenie ekranowe lub checklista. Czasem dominującym jest szkolenie online, a doradca wkracza na etapie wdrażania rozwiązania. Do tego celu powstała i jest wciąż rozwijana nasza platforma online!

Co ze szkoleniami online?

Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze będziemy w stanie przeprowadzić z Tobą indywidualne szkolenie. Dlatego też systematycznie będziemy publikować szkolenia online, w ramach których przygotujesz rozwiązania dla Twojej organizacji. Po pierwsze – będziesz mieć zawsze dostęp do tematu szkolenia. Przede wszystkim jednak by zaliczyć szkolenie musisz zdać określone w nim zadanie. Nie sprawdzi go automat – otrzymasz przygotowaną ocenę przez naszego doradcę.

Nigdy nie pozostawimy Twojej organizacji na pastwę losu. Mamy wewnętrzną potrzebę, by nasze szkolenia i konsultacje zmieniały świat – Twój świat. Sprawdź nas!